KOT SFINKS- CZY ON NAPEWNO POCHODZI Z EGIPTU?

Sfinksy to jedne z najbardziej rozpoznawalnych kotów, a nawet zwierząt na świecie.

sfinks

Myślicie, że te koty bez sierści pochodzą z Egiptu jakby ich nazwa wskazywała? Nic z tego. Rasa kotów Sfinks pochodzi z Ameryki Północnej i nie pomyślelibyście ile zalet mają te kociaki.

Najbardziej niespotykana i odróżniająca go od innych kotów rzecz. Sfinks nie posiada sierści, a na jego skórze znajduje się jedynie delikatny meszek, który w dotyku przypomina zamsz lub brzoskwinię i powoduje, że koty tej rasy są znacznie cieplejsze w dotyku od innych.

Budowa ciała tej rasy to także rzecz niezwykła. Sfinksy mają bardzo dobrze rozwinięte mięśnie, przez co koty osiągają nawet 7 kilogramów masy ciała.

Pomimo braku włosów istnieje mnóstwo umaszczenie tej rasy kotów. Praktycznie każde ubarwienie Sfinksa jest możliwe i dopuszczalne, a więc można spotkać Sfinksy jednobarwne (np. czekoladowe lub płowe), z domieszką białego, w szylkretach i aguti, a nawet w umaszczeniu typu point.

Sfinksy to straszne łakomczuchy. Mają bardzo dobry apetyt i zjedzą wszystko, co znajdą: od czekolady i ciasta do wszelkiego rodzaju warzyw, nabiału, a nawet kwiatków.

Kot Sfinks_ @jpben

Nie należy im na to pozwalać, gdyż oprócz zamiłowania do jedzenia, mają one bardzo wrażliwy przewód pokarmowy co czesto prowadzi do rozwolniena.

Źródła:


http://www.e-lecznica.pl/artykul/kot-sfinks

Materiały zebrał i opracował :

Konrad Węsierski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>